چه کسانی دختر ایرانی را داخل قفس انداختند؟/عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب: 47539
 
جنجال مبارزه در قفس دختر نوجوانی که گفته می شود ایرانی است، هنوز ادامه دارد.
محمود رشیدی، رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی تصریح کرد: فیلم پخش شده مبارزه دختر ایرانی در قفس هیچ ارتباطی به فدراسیون ورزش های رزمی ندارد.

اخیرا در فضای مجازی فیلمی منتشر شده که در آن دو رزمی کار دختر مقابل چشم شرط بندان واقعی و مجازی در ارمنستان با هم مبارزه می کنند، اما فایتری که لباس کاراته کاهای ایرانی را به تن دارد در همان ثانیه نخست و بدون وارد کردن حتی یک ضربه نقش بر زمین می شود و فایتر ارمنستانی ضربات پی در پی مشت را به سر و صورت او وارد می کند.

این دختر 12 ساله با نام آرینا مافی از ایران در این مبارزه معرفی می شود.

محمود رشیدی در گفتگو با میزان، تصریح کرد: همانطور که در بیانیه فدراسیون آمده است این اعزام هیچ ارتباطی به فدراسیون ما ندارد و فدراسیون ورز‌ش‌های رزمی تنها با مجوز شورای برون مرزی اعزام‌ها را انجام می‌دهد.

وی افزود: از نوع لباس این دختر مشخص است که مربوط به فدراسیون رزمی نیست و ما در حال پیگیری هستیم تا ببینیم چه کسی پشت این اعزام بوده است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی با اشاره به اینکه از دیدن این فیلم بسیار متاثر شده،ادامه داد: واقعا این فیلم بسیار دلخراش و ناراحت کننده بود. به نظرم باید با کسانی که در این اعزام نقش داشته‌اند به شدت برخورد شود.

خبرگزاری صداوسیما نیز گزارش داد دختری که در این مبارزه حضور دارد، با نام آرینا مافی 12 ساله معرفی شده اما این جزئیات مورد تائید نیست.

آرینا مافی در مسابقه ای شرکت کرده است که در آن استفاده از هر فن و ضربه ای آزاد است و هیچ فدراسیون رسمی آن را مدیریت نمی کند.

حرکات و نوع مبارزه این دختر نوجوان بگونه ایست که نشان می دهد او فقط با حرکات و ضربه های رسمی و قانونی ورزش کاراته آن هم نه در سطوح بالا، آشنایی دارد و حتی در اجرای این حرکات نیز مسلط و مقتدر نیست.

حتی نوع پوشش این دختر و حرکات او در مبارزه نشان می دهد که مافی قبلا در چنین مسابقه ای شرکت نکرده است.

فدراسیون ورزش های رزمی بلافاصله پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی، در بیانیه ای این اعزام را مربوط به این فدراسیون ندانست.

فدراسیون کاراته نیز اعلام کرد این مبارزه ربطی به آنها ندارد.

مرضیه اکبرآبادی معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان در زمان وزارت محمد عباسی، فعالیت بانوان را در مبارزات داخل قفس و اساسا چنین مسابقاتی برای بانوان، ممنوع اعلام کرده بود.

 چه کسانی دختر ایرانی را داخل قفس انداختند؟ +عکس

وزارت ورزش و جوانان هنوز واکنشی در این باره نشان نداده و خبری از پیگیری ماجرا و شناسایی عوامل این موضوع نیست، اما مازیار ناظمی رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش در صفحه شخصی خود از این اتفاق ابراز ناراحتی کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبکه خبر
کلمات کليدی: مبارزه در قفس ، دختر ایرانی ، دختر نوجوان ، رزمی کار