آمبولانس‌های هوشمند در راهند! + تصاویر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب: 29590
 
آمبولانس‌های هوشمند به همراه تیم متخصصی که به همراه دارند می‌توانند بالاترین سطح خدمات را برای بیماران فراهم آورند.
در آینده نه چندان دور آمبولانس‌ها به تکنولوژی ICT تجهیز خواهند شد، به نحوی که خدمه آمبولانس می‌توانند به بیمار، همچون فضای داخل بیمارستان خدمات رسانی کنند.
 
خدمت‌رسانی نوین با آمبولانس‌های هوشمند + تصاویر
همچنین کیفیت تشخیص فوری در داخل آمبولانس با دقت بالاتری انجام خواهد شد، و با این تشخیص خدمه می‌توانند تصمیم بگیرند که بیمار را به کدام بیمارستان مرتبط با مشکل بیمار انتقال دهند.
 
بیشتر آمبولانس‌های کنونی با مشکلاتی از قبیل سختی دسترسی به ابزار‌های پزشکی برای درمان بیمار رو برو هستند و این مسئله رسیدگی به بیمار را در حین رانندگی دشوار می‌سازد. این مشکلات تاثیر منفی بر بیماران و خدمه آمبولانس می گذارد.

همچنین برخی دیگر از این مشکلات مربوط به فضای درمان در پشت آمبولانس است. از جمله اینکه تمیز و ضد عفونی کردن آن کار مشکلی می‌باشد. تا کنون نیز استاندارد سازی‌های صورت گرفته مشکلات موجود را بر طرف نکرده است.

خدمت‌رسانی نوین با آمبولانس‌های هوشمند + تصاویر
در خصوص حل این مشکلات، پروژه آمبولانس‌های هوشمند اتحادیه اروپا (SAEPP)، کنسرسیومی برای طراحی و ساخت آمبولانس های هوشمند قرن 21 راه انداخته است که با استفاده از آن پزشکانی که به عنوان نیروهای امدادی در آمبولانس‌ها خدمت رسانی می‌کنند می توانند بالاترین سطح خدمات را برای مراقبت فوری از بیماران به انجام رسانند؛ همچنین با این کار میتوان میزان زیادی از مشکلات غیر ضروری را که احتمالا برای بیمارستان‌ها به وسیله آمبولانس‌های کنونی به وجود می‌آید کاهش یابد.
 
در پروژه SAEPP هر یک از بخش‌های کنسرسیوم به وسیله یک یا چند پزشک متخصص که در ناحیه مستقر هستند و با استفاده از ماشین‌های آمبولانس هوشمند، تیم بهداشت و درمان خط مقدم و ارائه دهنده خدمات عمومی می‌توانند بالاترین سطح خدمات را به بیماران ارائه دهند.
 
مهم‌ترین جنبه حیاتی آمبولانس‌های هوشمند، قابلیت آنها در فرستادن و دریافت اطلاعات می باشد که به این طریق می‌توانند اثربخش ترین تصمیمات را با توجه به اطلاعات بیمار بگیرند. و در آینده انتظار می‌رود با استفاده از اینترنت قابلیت‌های آمبولانس‌های هوشمند افزایش یابد.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: آمبولانس‌ ، آمبولانس‌های هوشمند ، تکنولوژی