یک زن وزیر دفاع استرالیا شد/عکس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 28346
 
خبرگزاری فرانسه روز یک شنبه در گزارشی از کانبرا اعلام کرد که نخست وزیر جدید استرالیا نخستین وزیر زن کابینه اش را برای وزارت دفاع این کشور تعیین کرد.
مالکولم ترنبول، نخست وزیر استرالیا امروز با هدف ترمیم کابینه اش پس از برکناری تونی ابوت، نخست وزیر سابق، سناتور ماریسه هاینه را که پیش از این مسئول خدمات انسانی کابینه بود، به عنوان وزیر دفاع این کشور تعیین کرد.
 
وی که دوشنبه شب گذشته در انتخابات درون حزبی حزب لیبرال به دوران نخست وزیری 'تونی ابوت' در استرالیا پایان داد، پیشتر درباره حضور یک زن در کابینه جدید ابراز تردید کرده بود، اما امروز در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که قصد دارد اعتماد خود به همکاران زن را بیشتر کند.
 
 یک زن وزیر دفاع استرالیا شد+عکس
 
ترونبول که به عنوان بانکدار پیشین استرالیا که با رهبری یک کودتای درون حزبی توانست بر کرسی متزلزل نخست وزیری استرالیا که در بیش از دو سال گذشته سه نخست وزیر را تجربه کرده است، تکیه زند، اعلام کرده است قصد دارد با تشکیل یک دولت مشورتی، سبک مدیریتی متفاوتی با آنچه که 'تونی ابوت' در دستور کار داشت را به اجرا بگذارد.
 
وی پس از پیروزی در مقابل تونی ابوت، در انتقاد به برنامه ای اقتصادی وی اعلام کرده بود: وی ظرفیت فراهم کردن رهبری اقتصادی مورد نیاز استرالیا را نداشته است.
 
رهبری جدید استرالیا که با حمایت های قاطع 'جولی بیشاپ' وزیر امور خارجه تاثیرگذار این کشور که با رای 70 به 30 بار دیگر معاونت حزب را در اختیار گرفت، فصل جدیدی از عرصه سیاسی استرالیا را آغاز می کند.
 
'تونی ابوت' ماه سپتامبر سال 2013 توانست در انتخابات پیروز شود، اما در نخستین بودجه خود که کاهش شدیدی در بحث بهداشت و آموزش ایجاد کرد، محبوبیت خود را به صورت گسترده ای از دست داد.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایرنا
کلمات کليدی: وزیر دفاع، استرالیا