عشق به نماز در مسجدالاقصی/عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۶
کد مطلب: 20787
 
با اعمال محدودیت سنی در مسجدالاقصی، دهها جوان فلسطینی ساکن کرانه باختری با پریدن از بالای دیوار حائل خود را به مسجدالاقصی رساندند.
 محدودیت سنی که رژیم صهیونیستی برای نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی اعمال کرده و به جوانان فلسطینی زیر 40 سال اجازه ورود به این مسجد برای نماز جمعه را نداده، مانع از آن نشد که جوانان فلسطینی قید خواندن نماز جمعه خود در مسجدالاقصی را بزنند.

وبگاه خبری «PNN» فلسطین در گزارشی در این باره نوشت: جوان فلسطینی «علاء حلاوه» از اهالی طولکرم (در کرانه باختری) در دومین سحر ماه مبارک رمضان از خواب برخاست و پس از نماز صبح راهی ایست بازرسی «قلندیا» شد تا برای نماز جمعه وارد مسجدالاقصی شود اما به دلیل اینکه او زیر سن 40 سال بود اجازه ورود نیافت به همین دلیل با چند جوان هم سن دیگر خود راهی دیوار حائل میان قدس و کرانه باختری شد تا با پریدن از روی آن  خود را به مسجدالاقصی برسانند.

علاء خود در این باره گفت: علی‌رغم وجود گشتی‌های بسیار ما منتظر ماندیم تا از دیوار دور شوند و سپس از بالای دیوار پریدیم. پای یکی از  ما در نتیجه پریدن پیچ خورد و به بیمارستان منتقل شد اما این موضوع مانع از ادامه پرش دهها جوان دیگر از روی دیوار نشد.

وی افزود: جوانان بسیاری از روی دیوار پریدند و با احساس پیروزی و خوشحالی خود را به مسجدالاقصی رساندند. هدف رژیم اشغالگر از ایجاد محدودیت سنی این است که فلسطینی‌ها خصوصا جوانان مسجدالاقصی را فراموش کنند و در آن حضور پیدا نکنند.

علاء درباره خطرات این پرش از روی دیوار نیز گفت که خطرهای بسیاری مانند بازداشت، زخمی شدن یا شکستی و غیره وجود دارد اما با این حال جونان اصرار دارند در راستای مبارزه با رژیم اشغالگر، طرح‌ها و دیوار نژادپرستانه آن با این موضوع مقابله کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
کلمات کليدی: عشق ، نماز خواندن ، مسجدالاقصی ، دیوارحائل ، عکس