جوان‌ترین عامل انتحاری انگلیسی داعش/ تصاویر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب: 20386
 
خانواده جوان ۱۷ ساله انگلیسی عضو داعش که در عملیات انتحاری روز گذشته در بیجی به هلاکت رسید گفته‌اند که از شنیدن این خبر شوکه شده‌اند.

 

از «طلحه اسماعیل» ۱۷ ساله به عنوان جوانترین تروریست انتحاری انگلیسی عضو داعش نام برده شده است.

گفته شده که او یکی از چهار بمبگذار انتحاری بوده که با منفجر کردن خود به نیروهای مستقر در نزدیکی یک پالایشگاه در جنوب شهر بیجی در عراق حمله کرد.

شبکه‌های اجتماعی مرتبط با گروه تکفیری داعش اعلام کردند که طلحه اسماعیل که به «ابو یوسف البریطانی» معروف بود در این حمله حضور داشته است.

خانواده این جوان انگلیسی گفته‌اند که از شنیدن این خبر شوکه شده‌اند.

خانواده طلحه اسماعیل با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که طلحه "جوانی مهربان، دوست داشتنی و خونگرم بود" که توسط اعضای داعش فریب خورد.

طلحه اسماعیل به همراه «حسن مونشی» به سوریه سفر کرد.

«حامد مونشی» برادر حسن مونشی در سال ۲۰۰۶ و در ۱۶ سالگی پس از آن که پلیس در کامپیوتر او دستورالعملی برای ساخت بمب بنزینی پیدا کرد، دستگیر شد.

البریطانی (بریتانیایی) لقبی است که اعضای داعش به شهروندان بریتانیایی می‌دهند که برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه می‌روند.

دولت بریتانیا با توسل به استراتژی مقابله با تروریسم در تلاش است تا مانع از پیوستن بریتانیایی‌ها به نیروهای داعش در سوریه و عراق شوند.

این تهدیدی جدید برای امنیت ملی بریتانیا است به این دلیل که افرادی که به این کشورها می‌روند پس از بازگشت ممکن است حملات مشابهی را در این کشور انجام دهند.

 
افشای هویت جوانترین تروریست‌انگلیسی داعش+عکس

افشای هویت جوانترین تروریست‌انگلیسی داعش+عکس

افشای هویت جوانترین تروریست‌انگلیسی داعش+عکس
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا
کلمات کليدی: جوان‌ترین ،عامل انتحاری، انگلیسی ،داعش